Podręcznik z informacjami na temat bezpieczeństwa Beko Hig 64221

Podręcznik z informacjami na temat bezpieczeństwa Beko Hig 64221 to kompletny przewodnik po wszystkich normach bezpieczeństwa dotyczących tego modelu. Znajduje się w nim szczegółowe opisy poszczególnych elementów, instrukcje dotyczące eksploatacji i konserwacji oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Przewodnik zawiera również szczegółowe informacje dotyczące regularnych przeglądów, które powinny być wykonywane, aby upewnić się, że sprzęt jest w pełni bezpieczny. Ponadto, przewodnik zawiera wskazówki dotyczące postępowania w przypadku wystąpienia awarii urządzenia i jak skontaktować się z autoryzowanym punktem serwisowym.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik z informacjami na temat bezpieczeństwa Beko Hig 64221

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

  1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
  2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie. Nie rozmawiaj z obcymi. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze. Nie rozpalaj ogniska w lesie. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

Aby lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa, na koniec przedstawiamy kilka z nich w bardziej humorystyczny sposób:

Numer 112 znamy i w razie potrzeby go wybieramy. Jeśli kogoś nie znamy, na pewno z nim nie rozmawiamy. Gdy na plaży przebywamy, od mamy się nie oddalamy. W górach po szlaku chodzimy, wtedy nie zbłądzimy. Gdy na słońcu przebywamy, czapkę lub kapelusz zakładamy. Życzymy udanych wakacji!

Artykuł opracowany na podstawie zgłoszeń przesłanych na konkurs „Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków”.

Opracowała:

Anna Giemzik

04. 03. 2020

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przekazał dziś do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych dodatkowe materiały informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej z prośbą o umieszczenie w widocznym miejscu oraz dystrybucję wśród uczniów i rodziców.

Grafika z hasłem "koronawirus" oraz numerem infolinii NFZ: 800 190 590.Pod tekstem jest adres strony dotyczącej koronawirusa: www. pl/koronawirus

Minister podziękował dyrektorom za dotychczasowe działania informacyjne i edukacyjne dotyczące podstawowych zasad higieny oraz rozpowszechnienie rekomendacji MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami koronawirusa.

Przypominał również o przeprowadzeniu zajęć z uczniami na temat zasad higieny osobistej oraz prosił o zwrócenie szczególnej uwagi na to czy szkoły, przedszkola i placówki edukacyjne są odpowiednio wyposażone w niezbędne środki czystości.

W ubiegłym tygodniu w gmachu MEN odbyło się spotkanie z kuratorami oświaty w sprawie rekomendacji dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczącej przeciwdziałaniu koronawirusowi.

– Gdy rozmawialiśmy o działaniach zapobiegawczych po spotkaniu z kuratorami, mówiliśmy o tym, że działamy profilaktycznie. Przypominaliśmy podstawowe reguły postępowania. Wyprzedzająco przypominaliśmy dyrektorom zasady bezpiecznego zachowania w szkole – podkreślił minister Dariusz Piontkowski.

Kuratorzy oświaty podczas ubiegłotygodniowego spotkania z kierownictwem MEN zostali poproszeni o przeprowadzenie spotkań z dyrektorami szkół i poinformowanie o wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Bieżące informacje i komunikaty

Infolinia Ministerstwa Zdrowia

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

Materiały

Plakat dla dzieci
plakat​_KV​_–​_dla​_dzieci. pdf15. 69MB
2​_plakat​_KV​_–​_dla​_dzieci. jpg0. 59MB
Podręcznik z informacjami na temat bezpieczeństwa Beko Hig 64221

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik z informacjami na temat bezpieczeństwa Beko Hig 64221

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik z informacjami na temat bezpieczeństwa Beko Hig 64221