Najczęściej zadawane pytania Podręcznik Emerson Liebert Gxt 10000l

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Podręcznika Emerson Liebert GXT 10000L dotyczą zasad instalacji, pracy i konserwacji. Instalacja tego systemu wymaga wiedzy z zakresu elektryki i elektroniki, dlatego przed jej przeprowadzeniem należy dokładnie przeczytać instrukcję. Po instalacji należy dokładnie przeczytać instrukcje dotyczące jego pracy i konserwacji, aby upewnić się, że system działa prawidłowo. System powinien być kontrolowany regularnie, aby upewnić się, że wszystkie jego elementy są w dobrym stanie i działają prawidłowo. W przypadku wszelkich problemów związanych z systemem Emerson Liebert GXT 10000L należy skontaktować się z producentem lub autoryzowanym serwisem.

Ostatnia aktualizacja: Najczęściej zadawane pytania Podręcznik Emerson Liebert Gxt 10000l

Jak można w skrócie opisać funkcję utylizatora odpadów spożywczych?

Utylizator odpadów spożywczych to niewielkie urządzenie elektryczne, montowane pod zlewem i podłączone do kanalizacji. Odpadki spożywcze są wprowadzane do utylizatora odpadów spożywczych z zimną wodą, a odpady są mielone na małe cząstki. Są one łatwo spłukiwane przez kanalizację do oczyszczalni, gdzie produkowany jest biogaz i substancje użyźniające.

Zgodnie z ustaleniami OFWAT ponad 80% ścieków w Wielkiej Brytanii jest poddawanych fermentacji beztlenowej, a w miarę rozwoju odpowiednich systemów wartość ta będzie rosła. Odpadki spożywcze zawierają dużo gazu biologicznego, a także fosforu, azotanów i innych nawozów.

Co się dzieje z odpadkami spożywczymi i jak często trzeba je usuwać?

Zgodnie z mylną, ale często powtarzaną opinią utylizatory odpadów spożywczych działają podobnie do standardowych kubłów na śmieci lub kompostowników. W rzeczywistości działają one zupełnie inaczej.

Utylizator odpadów spożywczych InSinkErator rozdrabnia odpadki spożywcze na bardzo małe drobiny. Zmienione w płynną masę trafiają do kanalizacji.

Razem z innymi ściekami są one transportowane do oczyszczalni ścieków, gdzie można z nich pozyskać cenny biogaz lub substancje użyźniające, przydatne w rolnictwie.

Jak zainstalować utylizator odpadów spożywczych?

Instalacja utylizatora odpadów spożywczych InSinkErator jest bardzo prosta i może ją wykonać każdy majsterkowicz lub hydraulik. Film instalacyjny na naszej stronie dokładnie objaśnia wszystkie etapy procedury instalacji. Poza tym szczegółowa instrukcja jest dostarczana z urządzeniem.

Potrzebne będą następujące narzędzia:

 • Śrubokręt krzyżakowy
 • Klucz do rur
 • Kombinerki
 • Okulary ochronne
Jakiego rodzaju odpady spożywcze można wrzucić do utylizatora?Jak czyścić utylizator odpadów spożywczych?

Utylizatory odpadów spożywczych rzadko wymagają konserwacji. Jeśli jednak z urządzenia wydobywają się nieprzyjemne zapachy, zazwyczaj oznacza to, że nagromadziły się w nim resztki żywności.

Z czasem drobiny odpadków spożywczych mogą nagromadzić się w komorze rozdrabniającej i na gumowej wkładce w zlewie.

Aby wyczyścić utylizator, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Wyłączyć utylizator.
 2. Wyjąć gumową wkładkę zlewu i wyczyścić ją od spodu druciakiem.
 3. Ponownie umieścić wkładkę w odpływie zlewu.
 4. Włączyć utylizator i ustawić średni strumień zimnej wody.
 5. Umieścić kostki lodu w utylizatorze i w celu jego odświeżenia dodać kawałki cytryny lub limonki.
Czy w utylizatorze odpadów spożywczych InSinkErator są jakieś ostrza lub noże?

Absolutnie nie!

Utylizatory odpadów spożywczych InSinkErator nie mają żadnych ostrzy ani noży, są więc całkowicie bezpieczne. Zamiast tego obracające się ciężarki rozbijają odpadki spożywcze o stacjonarny pierścień rozdrabniający. Pierścień ten umożliwia rozdrobnienie odpadków spożywczych na bardzo małe drobiny, które spływają do kanalizacji.

Aby się o tym przekonać, zobacz poniższy film. Zaprezentowano na nim rozdrabnianie odpadków spożywczych na małe drobiny w utylizatorze przez współpracę ciężarków z pierścieniem.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film

Czy utylizatory odpadów spożywczych są głośne?

Izolacja InSinkErator Sound Limiter™ i technologia mocowania antywibracyjnego® zapewniają znacznie cichszą pracę naszych utylizatorów serii Evolution w porównaniu ze standardowymi utylizatorami odpadów spożywczych. Aby ograniczyć wibracje i hałas, zalecamy także instalację utylizatora odpadów spożywczych w zlewie dobrej jakości.

Czy do instalacji utylizatora odpadów spożywczych potrzebny jest specjalny zlew?

Nie, instalacja utylizatora odpadów spożywczych InSinkErator nie wymaga specjalnego zlewu. Standardowo większość zlewów jest wyposażona w odpływ o średnicy 90 mm, do którego przystosowane są nasze utylizatory. Należy tylko sprawdzić, czy wystarczy na nie miejsca pod zlewem.

Do zlewów ceramicznych polecamy modele serii Evolution. Utylizatory serii Evolution są wyposażone w technologię antywibracyjną. Chroni ona przed wibracjami mogącymi uszkodzić takie delikatne struktury, jak ceramiczny zlew.

Czy do instalacji utylizatora odpadów spożywczych potrzebny jest dwukomorowy zlew?

Nie, utylizator odpadów spożywczych można zainstalować zarówno w zlewie jedno-, jak i dwukomorowym, zależnie od preferencji. Sprawdź szczegółowe informacje dotyczące wymiarów tych urządzeń.

Co można odzyskać z odpadków spożywczych spuszczanych do kanalizacji?

Potencjalnie może to być biogaz, energia odnawialna lub nawozy.

Czy utylizator odpadów spożywczych może zatkać system kanalizacji?

Odpady spożywcze dokładnie rozdrobnione przez utylizator nie blokują sprawnych systemów kanalizacji. W 70% składają się one z wody, jest to więc konsystencja bardzo podobna do ludzkich odchodów odprowadzanych przez systemy kanalizacyjne. Szeroko zakrojony program badawczy zrealizowany na Uniwersytecie w Sheffield potwierdza, że wszelkie tego typu obawy są bezpodstawne.

Uważam, że kompostowanie to najbardziej przyszłościowe działanie proekologiczne. Czy utylizator odpadów spożywczych też jest ekologiczny?

Kompostowanie jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają do tego odpowiednie warunki lub wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz. Jednak w ograniczonej przestrzeni mieszkań przechowywanie odpadków spożywczych bywa problematyczne i raczej nie jest stosowane.

Poza tym niektóre produkty spożywcze nie nadają się do kompostowania, ale można je wrzucić do utylizatora. Są to na przykład chleb, kości czy gotowany ryż.

Choć kompostowanie zazwyczaj nie umożliwia pełnego odzyskania energii, to ponad 80% oczyszczalni ścieków stosuje procesy fermentacji beztlenowej, co pozwala na pozyskanie biogazu, fosforanów, azotanów oraz innych cennych substancji użyźniających.

Read More...

Jak działa kran do niemal wrzącej wody firmy InSinkErator?

Wszystkie nasze krany główne i boczne zapewniają codzienną regularną ciepłą i zimną wodę, jak każdy standardowy kran, a także przefiltrowaną niemal wrzącą wodę po naciśnięciu dźwigni. 

Jeśli zdecydujesz się na nasz kran 4N1 Touch, możesz pójść o krok dalej, ponieważ ten jeden kran ma również czwartą funkcję filtrowania zimnej wody.

W jakie funkcje bezpieczeństwa są wyposażone krany do niemal wrzącej wody InSinkErator?

Bezpieczeństwo to kluczowy element w przypadku baterii kuchennej o takich możliwościach. Cała rodzina może czerpać przyjemność z codziennego użytkowania luksusowego kranu do ciepłej wody 4N1 Touch, od dzieci po babcię i dziadka. Naciskana dźwignia ze sprężynową blokadą bezpieczeństwa natychmiast powraca w położenie wyjściowe, gdy zostaje zwolniona przez użytkownika – oznacza to, że nie można pozostawić lejącego się wrzątku bez dozoru. Pozwala ona także istotnie zmniejszyć straty wody dzięki temu, że umożliwia nalanie dokładnie takiej ilości, jaka jest potrzebna.

Udoskonaliliśmy także wzorzec przepływu niemal wrzącej wody wypływającej z kranu. Po naciśnięciu dźwigni woda wylewa się bardzo wąskim strumieniem, dzięki czemu nie rozpryskuje się i nie rozlewa, co mogłoby stać się przyczyną oparzeń.

Jak zainstalować kran do niemal wrzącej wody firmy InSinkErator?

Jeśli kupujesz kran do niemal wrzącej wody bezpośrednio z naszej strony internetowej, nie musisz martwić się o instalację, ponieważ jej koszt jest wliczony w cenę.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup od innego dostawcy, nie musisz się martwić, ponieważ jest bardzo łatwy w instalacji. Po prostu poproś instalatora o wykonanie zadania, ale jeśli nie masz pewności, z kim się skontaktować, wybraliśmy instalatorów, z którymi możesz się skontaktować tutaj.

Jak dbać o kran i zbiornik do niemal wrzącej wody?

Jedyną wymaganą konserwacją jest wymiana filtrów, można więc używać kranu codziennie, jak każdego innego kranu, i wymieniać filtr wody co najmniej raz na 6–8 miesięcy.

Jak często muszę zmieniać filtry?

Zalecamy zmianę filtrów co 6–8 miesięcy.

Trudno jest podać dokładne liczby, ponieważ każdy obszar ma inny poziom twardości wody. Dlatego zalecany okres zmiany co najmniej 6–8 miesięcy lub po zauważeniu, że smak wody zaczyna się zmieniać.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz kupić więcej filtrów

Jak wymienić filtry?

Po prostu wykonaj 4 proste kroki na filtrze:

 1. Przekręć aktualnie zainstalowany filtr o ¼ zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wyjmij.
 2. Zdejmij czerwoną nasadkę z nowego filtra
 3. Włóż głowicę filtra i przekręć o ¼ w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 4. Przed użyciem płucz nowy wkład przez około 4 minuty.
Co zrobić, jeśli woda z mojego kranu do ciepłej wody InSinkErator jest za gorąca lub za zimna?

Jeśli woda z kranu z natychmiastową ciepłą wodą InSinkErator jest zbyt gorąca lub zbyt zimna, możesz łatwo dostosować temperaturę w zbiorniku ciepłej wody InSinkErator.

Przed rozpoczęciem należy zwrócić uwagę na kilka punktów.

 1. Po zainstalowaniu produktu woda osiągnie temperaturę docelową po około 15 minutach.
 2. Temperatura, na jaką ustawisz wodę, to temperatura w samym zbiorniku. Temperatura wody nieznacznie spadnie, gdy będzie ona pobierana z kranu do ciepłej wody, gdy przepływa ze zbiornika, przez rury do filiżanki.

Zmiana temperatury w zbiorniku ciepłej wody jest prostym procesem - wystarczy wykonać proste czynności opisane poniżej.

Sprawdzić temperaturę w zbiorniku.

Z przodu zbiornika NeoTank widać cyfrowe pokrętło z przodu z dwiema strzałkami, jedną skierowaną w górę, a drugą skierowaną w dół. Tutaj można kontrolować temperaturę wody w zbiorniku. Jeśli woda jest zbyt gorąca, należy nacisnąć strzałkę w dół i odkręcić kran z ciepłą wodą na około 20 sekund, aby zimna woda wpłynęła do zbiornika i podgrzała się do nowego ustawienia. Należy postępować dokładnie tak samo, jeśli woda jest zbyt zimna, ale zamiast tego użyć strzałki w górę.

Kontynuować regulację małymi krokami, aż woda osiągnie odpowiednią temperaturę.

Jeśli kran do ciepłej wody InSinkErator nie jest połączony ze zbiornikiem NeoTank, należy postępować zgodnie z tą samą procedurą, ale zamiast strzałek na termostacie cyfrowym używa się pokrętła obrotowego, którym obraca się w górę lub w dół.

Jeśli regulacja temperatury na zbiorniku nadal nie rozwiązuje problemu

Jeśli temperatura wody nadal się nie poprawiła, należy sprawdzić, czy wszystkie połączenia są szczelne i bezpieczne. Jeśli nadal masz problemy, zadzwoń do naszego głównego agenta serwisowego Aquatherm pod numer 01279 641 887.

Co zrobić, jeśli z wylotu kranu do gorącej wody tryska woda lub para?

Nie przejmuj się, jeśli z kranu InSinkErator wydobywa się woda lub para. Istnieje kilka prostych rozwiązań.

Po pierwsze, należy pamiętać, że tryskanie jest zjawiskiem normalnym przy pierwszym uruchomieniu kranu do wrzącej wody. Jeśli instalacja Twojego kranu miała miejsce dawniej niż niż kilka dni temu, spójrz poniżej i

Czy temperatura wody w Twoim zbiorniku jest za wysoka?

Jeśli temperatura wody w zbiorniku jest ustawiona zbyt wysoko, zacznie ona wrzeć, co może spowodować jej tryskanie z kranu. Zapoznaj się z naszym artykułem pomocy opisującym jak wyregulować temperaturę w zbiorniku.

Sprawdź złącza

Jeśli zmiana temperatury wody w zbiorniku nie pomoże, możesz stracić złącze. Sprawdź wszystkie złącza od zbiornika do kranu i upewnij się, że są szczelne i zabezpieczone.

Wyczyść napowietrzacz, aby usunąć wszelkie osady lub zanieczyszczenia z twardej wody

Wyłącz zbiornik ciepłej wody i nalewaj wodę z kranu, aż ostygnie. Odkręć napowietrzacz od końca wylotu i wyczyść go pod bieżącą wodą. Umieść napowietrzacz na wylocie i ponownie włącz zbiornik.

Jeśli nadal masz problemy, zadzwoń do naszego głównego agenta serwisowego Aquatherm pod numer 01279 641 887.

Czy istniejący kran można zastąpić kranem do niemal wrzącej wody InSinkErator?

Oczywiście, wystarczy upewnić się, że średnica otworu pasuje do kranu, który chcesz kupić, ponieważ nasi instalatorzy są poinstruowani jedynie o wierceniu otworów w powierzchniach drewnianych blatów. Więcej szczegółów można znaleźć w specyfikacji kranu.

Czy mogę zachować obecny kran i mieć osobny kran do niemal wrzącej wody?

Tak. Firma InSinkErator UK oferuje cztery różne dodatkowe krany: HC3300, H3300, HC1100 i GN1100. Krany te są równo umieszczone obok kranu głównego i zapewniają natychmiast przefiltrowaną, niemal wrzącą wodę. Oprócz funkcji niemal wrzącej wody krany HC3300 i HC1100 dozują przefiltrowaną zimną wodę po pociągnięciu dźwigni.

Czy nadal potrzebuję kotła?

Nie. Nasze krany do niemal wrzącej wody eliminują potrzebę korzystania z kotła. Dzięki naszemu własnemu cyfrowemu regulowanemu termostatowi możesz ustawić temperaturę na 88°C dla delikatnych herbat liściastych lub na 99°C, aby przygotować i gotować codzienne posiłki.

Aby korzystać z tej strony, uruchom JavaScript.

 1. Jak wyszukać ebooki dostępne w abonamencie?

  Ebooki dostępne w abonamencie oznaczone są ikoną: Możesz również ustawić odpowiedni filtr wybierając "Abonament".

 2. Jakie funkcje posiada aplikacja myIBUK?

  Oprócz standardowych funkcji takich jak: wyszukiwarka, powiększanie czcionki. Posiada również specjalne funkcje: tworzenie konspektu, notatek, zaznaczania fragmentu stron, kopiowanie gotowej bibliografii. Dowiedź się więcej na temataplikacji myIBUK

 3. Czy mogę drukować wypożyczone książki?

  Tak, w ramach abonamentu otrzymujesz bezpłatnie możliwość wydruku do 20% treści ebooka. O możliwości wydrukowania ebooków decyduje wydawca. Jeżeli dysponujemy informacją na ten temat wyświetlamy ją w opisie produktu.

 4. Czy muszę instalować aplikację?

  Nie, aby korzystać z aplikacji "myIBUK" wystarczy przeglądarka internetowa (np. Chrome lub Safari) oraz dostęp do Internetu.

 5. Na jakich urządzeniach mogę czytać ebooki w abonamencie?

  Na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach posiadających przeglądarkę internetową oraz dostęp do Internetu. Skorzystaj z dostępu testowego i sprawdź jak czyta się ebooki na Twoim urządzeniu.

 6. Zapłaciła(e)m za zamówienie przelewem, kiedy otrzymam dostęp do książki?

  Czas realizacji przelewów wynosi na ogół od kilku do kilkunastu minut. W szczególnych wypadkach może to potrwać dłużej, nawet do 48 godzin. W takich przypadkach sugerujemy kontakt z bankiem.

 7. Wysłała(e)m SMS, kiedy otrzymam dostęp do książki?

  Zamówienia opłacone sms-em są realizowane w ciągu maksymalnie 15 minut. Jeśli po tym czasie nie otrzymasz dostępu do książki, skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej. Nie wysyłaj kolejnego sms-a zanim nie otrzymasz potwierdzenia złożeniazamówienia lub odpowiedzi od swojego operatora.

 8. Nie mogę otworzyć książki (książka nie ładuje się).

  Upewnij się, że masz dostęp do internetu. Sprawdź, czy korzystasz z aktualnej wersji przeglądarki (Google Chrome). Aby wygodnie korzystać z aplikacji myIBUK zalecane jest łącze o przepustowości min. 512kbps. Jeśli problem pozostaje, wejdźdo opcji Twojej przegladarki i usuń zawartość offline oraz wyczyść pamięć podręczna. Szczegóły i dokładna nazwę tych opcji znajdziesz w pomocy Twojej przeglądarki. Pamiętaj aby poźniej uruchomić komputer ponownie. Przyczyną problemumoże być także konfiguracja Twojej sieci internetowej. Zapytaj administratora swojej sieci, czy łącze działa poprawnie i umożliwia połączenie z serwisem ibuk. pl (może być wymagane odblokowanie portów 9000-9100). Nasz Dział Technicznychętnie pomoże Ci pokonać wszelkie przeszkody, skontaktuj się z nami (szczegóły znajdziesz w dziale "Kontakt").

 9. Zakupiła(e)m dostęp, co dalej?

  Wejdź do czytnika za pomocą guzika "czytaj w myIBUK" na stronie książki lub "Czytaj" w zakładce "moje konto". Możesz także wejść bezpośrednio do swojej półki na https://reader. pl

 10. Po zalogowaniu się nie widzę zakupionych książek.

  Sprawdź, czy na pewno logujesz się właściwym loginem? musi to być ten sam login, na który zostało złożone zamówienie.

 11. Czy lista tytułów jest zamknięta? Czy będą pojawiać się nowe pozycje?

  Nie, lista dostępnych tytułów nie jest zamknięta i będzie systematycznie rozbudowywana.

 12. Czy do korzystania z ibuka potrzebuję połączenia z Internetem?

  Działające połączenie do sieci jest niezbędne przy pierwszym uruchomieniu aplikacji myIBUK. Później, jesli tylko wybierzesz opcję "czytaj offline" dla danej książki, jest możliwe korzystanie z aplikacji bez dostępu do Internetu. 512kbps.

 13. Dlaczego nie mogę wydrukować dokumentu?

  Najprawdopodobniej przyczyną jest wykorzystanie limitu dostępnych do druku stron. Zawsze warto także sprawdzić, czy poprawnie podłączona jest drukarka. Pamiętaj, że opcja wydruku jest ściśle zależna od długości i formy dostępu. Upewnijsię podczas składania zamówienia, że limit wydruku jest dla Ciebie wystarczający. Więcej informacji o wydruku znajdziesz w zakładce "Rodzaje dostępów i formatów książek"w Pomocy.

TAK, zamówienia można dokonać jako niezarejestrowany użytkownik.

Nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Zamówienie realizowane jest niezależnie od jego wartości.

Zamówienia złożone do godziny 13. 00 (Poniedziałek–Piątek) z metodą płatności iMoje, Przelewy24, Paypal lub Płatność przy odbiorze, wysyłane są tego samego dnia roboczego. Zamówienia złożone z metodą płatności przelew na konto, wysyłane są dopiero po zaksięgowaniu wpłaty (z reguły kolejny dzień roboczy).

Wpłaty zrealizowane za pomocą serwisu iMoje/Przelewy24/Paypal księgowane są automatycznie. Klasyczne przelewy bankowe sprawdzane są raz dziennie o godzinie 14. 00. Po tej godzinie zamówienia opłacone zostają wysłane i automatycznie uzyskują status „Zrealizowane”.

Tak wysyłamy przesyłki za granicę do krajów UE. Szczegółowe informacje na temat wysyłek zagranicznych znajdziesz na podstronie Koszty dostawy.

W celu jak najszybszego otrzymania zamówienia, prosimy o wybór przewoźnika kurier GLS lub paczkomaty INPOST oraz metodę szybkich płatności iMoje lub Płatność przy odbiorze.

Zamówienia realizowane są niezwłocznie, możliwe są edycje do 10 minut po złożeniu zamówienia.

Wszystkie produkty na stronie naszego sklepu, które można umieścić w koszyku (podświetlają się na zielono) w rzeczywistości są dostępne na naszym magazynie. Nie posiadamy wirtualnych produktów. Produkty podświetlone na czerwono z oznaczeniem „brak na stanie”, są niedostępne i nie możemy ich wrzucić do koszyka.

Staramy się jak najszybciej uzupełniać braki magazynowe. W celu otrzymania informacji o ponownym pojawieniu się produktu na stanie, rekomendujemy skorzystanie z opcji powiadomień o dostawie, dostępnej na karcie każdego produktu.

Sklep posiada automatycznie wdrożony program rabatowy, który przyznaje dodatkowe upusty za jednorazowe jak i cykliczne zamówienia. Od określonych na stronie warunków nie ma odstępstw.

Tak, przyjmujemy zamówienia telefoniczne od poniedziałku do piątku między godziną 10. 00 a 15. Przyjmujemy zamówienia telefoniczne do 10 pozycji produktowych. Przed wykonaniem telefonu, prosimy o przygotowanie indeksów handlowych widocznych przy każdym produkcie. Zamówienia telefoniczne wysyłamy tylko i wyłącznie w formie pobraniowej.

Najczęściej zadawane pytania Podręcznik Emerson Liebert Gxt 10000l

Bezpośredni link do pobrania Najczęściej zadawane pytania Podręcznik Emerson Liebert Gxt 10000l

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Najczęściej zadawane pytania Podręcznik Emerson Liebert Gxt 10000l