Działanie Uwaga Ge Jb870srss

The GE JB870SRSS is a 30-inch electric range that has a variety of features designed to make cooking easier. The range is equipped with a 5-burner cooktop, a large oven capacity, and a convection cooking mode to help you cook evenly and quickly. The range also has a self-cleaning cycle and a delay-start timer, so you can set it to start cooking at a later time. It also has a "Keep Warm" setting, which can help keep cooked food warm until you're ready to serve it. The range also has a digital display that can be used to monitor the oven's progress. This range is a great choice for people who want an energy-efficient and feature-rich electric range.

Ostatnia aktualizacja: Działanie Uwaga Ge Jb870srss

Oferujemy rozwiązania następujących producentów:

Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Kontakt z działem
Handlowym

CAŁODOBOWY
GLOBALNY SERWIS
WSPIERA TWOJE DZIAŁANIE

Usługi specjalne

W związku z realizowanymi kontraktami, dysponujemy koncesją na obrót amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Usługi serwisowe

Na potrzeby działalności serwisowej firma dysponuje świadectwami następujących towarzystw klasyfikacyjnych: DNV GL, Lloyd, BV, ABS, NK, RINA, PRS.

Ochrona informacji

Od 2005 roku posiadamy Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego Pierwszego
Stopnia potwierdzające gotowość firmy do ochrony informacji niejawnych w różnych aspektach, jak
np. : finansowym, organizacyjnym czy też kadrowym.

Certyfikaty jakości

Spełniamy wymagania ISO 9001:2015, PN-N 9001:2015 i AQAP 2110:2016 w zakresie:

 • prace badawczo-rozwojowe
 • projektowanie
 • produkcja
 • dostawy
 • instalacja
 • serwis systemów i urządzeń elektroniki i automatyki

ISO AQAP WSK

Gliceryna to organiczny związek chemiczny z grupy cukroli, który znalazł zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Substancja znana także jako glicerol, ze względu na swoje właściwości, jest składnikiem wielu kosmetyków i leków. Odnajduje się również w roli konserwantu. Co warto wiedzieć?

spis treści

 • 1. Co to jest gliceryna?
 • 2. Właściwości glicerolu3. Zastosowanie gliceryny4. Środki ostrożności i działania niepożądane

1. Co to jest gliceryna?

Gliceryna to organiczny związek chemiczny z grupy cukroli i najprostszy trwały alkohol trójwodorotlenowy (triol). W jednej cząsteczce substancji znajdują się trzy grupy zawierające obok siebie wodór i tlen (grupy hydroksylowe). Gliceryna jest znana także jako glicerol, propan-1, 2, 3, -triol oraz jako dodatek do żywności E422.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Ze względu na pochodzenie wyróżnia się glicerynę naturalną i glicerynę syntetyczną, wytwarzaną z propylenu, gazowego węglowodoru wytwarzanego z benzyny.

Głównym źródłem glicerolu w przemyśle są tłuszcze roślinne i zwierzęce. Glicerynę naturalną roślinną otrzymuje się w procesie produkcji mydła z tłuszczu roślinnego (najczęściej oleju kokosowego lub palmowego), zaś gliceryna pochodzenia zwierzęcego pozyskiwana jest z tłuszczu zwierzęcego. Gliceryna znajduje się też w niektórych owocach i warzywach.

2. Właściwości glicerolu

Gliceryna w temperaturze pokojowej jest cieczą:

 • syropowatą,
 • tłustą w dotyku,
 • bezbarwną lub prawie bezbarwną, przezroczystą,
 • bardzo higroskopijną.

Glicerol jest rozpuszczalny w wodzie, alkoholu i glikolu propylenowym, nie rozpuszcza się natomiast w tłuszczach, choć jest ich rozpuszczalnikiem. Gliceryna nie bez powodu jest składnikiem większości kosmetyków drogeryjnych, zwłaszcza kremów nawilżających przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, dłoni, stóp czy balsamów do całego ciała, odżywek i masek do włosów.

Ma to związek nie tylko z jej niską ceną. Substancja doskonale wchłania wodę, jest idealnym składnikiem kompozycji pielęgnacyjnych. Jej obecność sprawia, że kosmetyki mają właściwą konsystencję, nie zasychają, nie krystalizują się i nie rolują się na skórze. Substancja pozytywnie wpływa również na trwałość kosmetyków.

Warto podkreślić, że gliceryna ma wyjątkowe walory pielęgnacyjne: łagodzi wysuszenie skóry, ma działanie nawilżające. Wnika w głębokie warstwy naskórka, dzięki czemu działa efektywnie i długo, dostarczając substancje odżywcze do wnętrza skóry.

Dodatkowo glicerol poprawia elastyczność i gładkość skóry, która dzięki niemu staje się bardziej elastyczna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Ponadto związek przyśpiesza proces regeneracji naskórka i łagodzi podrażnienia, a także skutecznie chroni przed działaniem wiatru i niskiej temperatury. Oznacza to, że nadaje się do każdego rodzaju cery, ze szczególnym uwzględnieniem skóry suchej, atopowej i dojrzałej.

Gliceryna w kosmetykach do pielęgnacji włosów sprawia, że te stają się mocniejsze, mają lepszą kondycję i pozbawione efektu rozdwojonych kocówek.

3. Zastosowanie gliceryny

Gliceryna jest szeroko stosowana w:

 • przemyśle kosmetycznym do produkcji kremów, pomadek, mydeł i innych produktów kosmetycznych,
 • przemyśle farmaceutycznym, do produkcji leków do stosowania zewnętrznego i rzadziej wewnętrznego oraz leków recepturowych. Z uwagi na efekt przeczyszczający dostępne są na przykład czopki z zawartością glicerolu (czopki glicerynowe). Podawane doodbytniczo wykazują dużą zdolność do gromadzenia wody w świetle jelit, co ułatwia wypróżnianie,
 • przemyśle spożywczym, gdzie służy do regulacji i utrzymywania pożądanej wilgoci produktów. Bywa również wykorzystywana jako substancja słodząca.
 • To także konserwant (E422), ponieważ doskonale wiąże wodę i ogranicza wzrost chorobotwórczych drobnoustrojów,

  • produkcji materiałów wybuchowych (w procesie estryfikacji powstaje triazotan glicerolu),
  • garbarstwie (dzięki silnym właściwościom higroskopijnym wysusza skórę),
  • produkcji: barwników, płynów hamulcowych i chłodniczych,
  • produkcji płynów do napełniania e-papierosów.
  • Z uwagi na wszechstronność i szerokie zastosowanie, można kupić wiele rodzajów glicerolu. Gliceryna kosmetyczna, farmaceutyczna, apteczna, spożywcza, techniczna, paszowa czy warzywna różnią się między sobą pochodzeniem, stężeniem czystej substancji oraz stopniem zanieczyszczeń.

   Glicerol jest łatwo dostępny. Można go kupić w czystej postaci (np. w aptece). Do czego jest gliceryna? Warto ją wykorzystać do produkcji domowych kosmetyków, ale także do sprzątania oraz pielęgnacji różnych powierzchni.

   4. Środki ostrożności i działania niepożądane

   Podczas kontaktu z gliceryną należy zachować ostrożność. Z uwagi na to, że nie jest obojętna dla organizmu, jej nieumiejętne wykorzystanie i zastosowanie w wysokich dawkach (powyżej 1 g/kg masy ciała) może sprawić, że pojawią się działania niepożądane, takie jak:

   • wzmożone pragnienie,
   • ból głowy,
   • nudności i wymioty,
   • biegunka,
   • zaburzenia elektrolitowe.
   • Warto pamiętać, że choć gliceryna nie jest toksyczna, zdarzają się przypadki alergii. Wówczas w kontakcie z substancją pojawia się czerwona wysypka. To dlatego lepiej używać kosmetyków lekkich, w których zawartość gliceryny nie przekracza 15 procent.

    Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

    Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać problemy z kamerą internetową i przywrócić jej sprawne działanie.

    Uwaga:

    W zależności od używanej wersji systemu Windows 11 niektóre informacje i ilustracje zawarte w tym dokumencie mogą być niecoinne. Najnowszą wersję można uzyskać w sklepie Microsoft Store.

    Niektóre komputery przenośne HP oraz All-in-One sprzedawane są z wbudowanymi kamerami internetowymi umożliwiającymi nagrywaniefilmów lub robienie zdjęć. Kamera internetowa jest urządzeniem wejściowym wideo, podobnym do skanera lub aparatu fotograficznego,i do prawidłowego działania wymaga oprogramowania. Dwa najczęściej używane rodzaje oprogramowania, z których korzystają kameryinternetowe to komunikatory internetowe (do realizacji połączeń wideo przez Internet) oraz oprogramowanie do edycji wideo(do tworzenia i udostępniania plików wideo).

    Konfiguracja kamery internetowej i jej oprogramowania

    Jeśli konieczne jest potwierdzenie wyboru kamery internetowej i zainstalowanie oprogramowania kamery internetowej, wykonajponiższe czynności. Jeśli masz już kamerę internetową i zainstalowane zostało jej oprogramowanie, pamiętaj, aby zastosowaćwszystkie dostępne aktualizacje oprogramowania.

    Odszukanie kamery internetowej

    Przyjrzyj się górnej części ekranu komputera. Jeżeli komputer ma kamerę internetową, powinna być widoczna niewielka soczewkapośrodku obudowy nad ekranem. W niektórych modelach nie zainstalowano kamery internetowej, a w miejscu, w którym zazwyczajznajduje się kamera, umieszczono małą plastikową zaślepkę.

    Uwaga:

    Często pośrodku górnej części obudowy wyświetlacza znajdują się niewielkie otwory. Przeznaczone są one na mikrofon lub inneczujniki i nie zawierają kamery.

    • Jeżeli komputer nie jest wyposażony w kamerę zintegrowaną, możesz korzystać z kamery zewnętrznej USB.

    • Jeśli komputer ma wbudowaną kamerę internetową i nie można jej używać, znajdź oprogramowanie kamery internetowej dostarczonez komputerem i używaj go.

    Wyszukanie i używanie oprogramowania kamery internetowej dostarczonego wraz z komputerem

    Jeżeli komputer dostarczono z wbudowaną kamerą internetową, można użyć aplikacji Aparat do nagrywania i udostępniania plikówwideo kamery. Aplikacja Aparat jest fabrycznie instalowana na komputerach z systemem Windows. Można ją również pobrać za darmoze sklepu Microsoft Store.

    Na pasku zadań wybierz ikonę wyszukiwania, wpisz aparat, a następnie wybierz pozycję Aparat.

     Jeżeli widzisz obraz w głównym oknie wyświetlacza, oznacza to, że kamera internetowa działa.

     Jeśli nie widzisz obrazu w głównym oknie wyświetlacza, uruchom ponownie komputer, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli problembędzie się powtarzać, zapoznaj się z Podstawowa procedura rozwiązywania problemów z kamerą internetową.

     Podstawowa procedura rozwiązywania problemów z kamerą internetową

     Wykonaj podstawowe etapy rozwiązywania problemów, aby przywrócić działanie kamery internetowej. Obejmuje to czynności, takiejak wyłączenie przełącznika prywatności kamery internetowej, skonfigurowanie oprogramowania antywirusowego i sprawdzenie,czy używana aplikacja obsługuje posiadaną kamerę internetową.

     Uwaga:

     Może być wymagane dostosowanie ustawień zapory, aby zezwolić oprogramowaniu kamery internetowej na dostęp do sieci. Więcejinformacji można znaleźć w dokumentacji oprogramowania antywirusowego.

     Znajdowanie i przełączanie przełącznika prywatności kamery internetowej lub naciskanie przycisku migawki kamery internetowej

     Niektóre modele komputerów przenośnych HP mają przełącznik prywatności kamery internetowej lub przycisk migawki kamery internetowej,który umożliwia wyłączanie kamery i jej włączanie. Kamera internetowa jest domyślnie włączona. Jeśli kamera została wyłączona,może być konieczne jej włączenie.

     Uwaga:

     Komputer przenośny HP może również mieć osłonę prywatności kamery internetowej. Przesuń osłonę w prawo, aby odsłonić kameręinternetową.

     Znajdowanie i korzystanie z przełącznika prywatności kamery internetowej

     Przełącznik prywatności kamery internetowej jest po prawej lub lewej stronie komputera lub obok kamery. Aby wyłączyć kameręinternetową, przesuń przełącznik prywatności kamery w kierunku ikony obok przełącznika. Aby ponownie włączyć kamerę internetową,przesuń przełącznik w przeciwną stronę.

     Znajdowanie i korzystanie z przycisku migawki kamery internetowej

     Przycisk migawki kamery internetowej jest w rzędzie klawiszy czynności na klawiaturze. Aby wyłączyć kamerę internetową, naciśnijprzycisk migawki kamery internetowej. Aby włączyć kamerę internetową, ponownie naciśnij przycisk migawki. Na niektórych komputerachkonieczne może być równoczesne naciśnięcie klawisza Fn i klawisza czynności.

     Uwaga:

     Lokalizacja przycisku migawki zależy od rzędu klawiszy czynności.

     Wskaźnik przycisku migawki kamery internetowej

     Dioda LED migawki kamery internetowej

     Stan kamery internetowej

     Wskaźnik świeci: kamera internetowa jest wyłączona.

     Wskaźnik nie świeci: kamera internetowa jest włączona.

     Sprawdzanie, czy aplikacja może używać kamery internetowej (system Windows 11)

     Wykonaj poniższe czynności, aby upewnić się, że aplikacja może uzyskać dostęp do kamery internetowej.

     1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, a następnie kliknij pozycje.

      Upewnij się, że przełącznik w obszarze Dostęp do kamery jest w pozycji Włączone.

      W obszarze Zezwól aplikacjom na dostęp do kamery wybierz opcję Włączone, aby przyznać wybranym aplikacjom dostęp do kamery internetowej.

     Brak obrazu wideo w oknie oprogramowania (takiego jak Zoom, Skype, Messenger itd. )

     Można uruchomić oprogramowanie kamery internetowej, takie jak YouCam, Skype lub Zoom, ale w oknie głównym nie ma obrazu. Abyrozwiązać ten problem, upewnij się, że wybranym urządzeniem jest kamera internetowa, odinstaluj oprogramowanie i zainstalujje ponownie, a następnie zaktualizuj sterowniki kamery internetowej.

     Uwaga:

     Upewnij się, że inne programy lub aplikacje używające kamery internetowej są zamknięte i nieużywane.

     Uwaga:

     Kamera internetowa może być powiązana z innym oprogramowaniem lub może nie odpowiadać. Często zwykłe ponowne uruchomieniekomputera może rozwiązać problem. Uruchom ponownie komputer, a następnie uruchom oprogramowanie kamery internetowej, gdy tylkozakończy się wczytywanie systemu Windows.

     Upewnianie się, że kamera internetowa jest urządzeniem wideo/przechwytującym w oprogramowaniu kamery internetowej

     Kamera internetowa musi być wybrana w oknie oprogramowania kamery internetowej jako urządzenie przechwytujące obraz wideo.Jeżeli komputer posiada kilka źródeł wejściowego sygnału wideo, oprogramowanie kamery internetowej może być podłączone dourządzenia innego niż kamera.

     Aby wybrać kamerę internetową jako źródło sygnału wideo, uruchom oprogramowanie kamery wideo i odszukaj kamerę wideo, źródłosygnału wideo lub urządzenie przechwytywania sygnału wideo w oknie właściwości lub preferencji oprogramowania.

     Uwaga:

     Kamera internetowa może mieć nazwę USB Video Device, HP Webcam, HP 4K Webcam, HP HD Camera, USB 2. 0 Camera, HP Pavilion Webcamlub podobną. Jeżeli nie znasz nazwy kamery, wybieraj po kolei nazwy urządzeń wideo, aż w oknie zostanie wyświetlony obrazz kamery internetowej.

     Instrukcje można znaleźć w dokumentacji pomocy technicznej dla posiadanego oprogramowania kamery internetowej.

      Zoom:Przyciski aplikacji Zoom do sterowania powiększeniem pokoju (w języku angielskim)Teams:Zarządzanie ustawieniami połączeń w aplikacji Teams (w języku angielskim)Skype:Jak zmienić ustawienia dźwięku i wideo w aplikacji Skype? (w jęz. angielskim)

      Konfiguracja ustawień kamery internetowej w aplikacji CyberLink YouCam

      Aby można było wybrać kamerę internetową, może być wymagana konfiguracja ustawień aplikacji.

       W aplikacji YouCam kliknij ikonę Ustawienia.

       Wybierz nazwę kamery internetowej z listy rozwijanej Urządzenie do przechwytywania.

       Wybierz przycisk OK, a następnie uruchom ponownie aplikację YouCam, aby wyświetlić obraz.

       Konfiguracja ustawień kamery internetowej w programie Skype

       Uwaga:

       Czynności te dotyczą programu Skype w wersji 8. Wersja zainstalowana na komputerze może się różnić.

        W systemie Windows wyszukaj i otwórz program Skype.

        W aplikacji Skype wybierz ikonę Więcej, a następnie polecenie Ustawienia.

        Wybierz pozycję Dźwięk i obraz.

        Z listy po prawej stronie wybierz nazwę kamery internetowej.

        Odinstalowywanie i ponowna instalacja oprogramowania kamery internetowej

        Konieczne może być ponowne zainstalowanie oprogramowania kamery internetowej, aby rozwiązać konflikt programowy lub sprzętowy.

         W systemie Windows wyszukaj i wybierz polecenie Dodaj lub usuń programy.

         Obok oprogramowania kamery internetowej wybierz ikonę Ustawienia, a następnie polecenie Odinstaluj.

         Przejdź do witryny oprogramowania kamery internetowej, aby zainstalować najnowszą wersję oprogramowania.

         Testowanie kamery internetowej (Zoom)

         Przetestuj kamerę internetową za pomocą aplikacji Zoom, dołączając do spotkania lub bez użycia funkcji spotkania.

         Testowanie kamery internetowej bez spotkania w aplikacji Zoom

         Wykonaj te czynności, aby sprawdzić działanie kamery internetowej poza spotkaniem w aplikacji Zoom.

          Zaloguj się do klienta Zoom.

          Kliknij zdjęcie profilowe, a następnie wybierz opcję Ustawienia.

          Kliknij kartę Wideo.

          Jeśli kamera internetowa działa, zostanie wyświetlony podgląd obrazu z kamery. Możesz również wybrać inną kamerę internetową,jeśli jest dostępna.

          Testowanie kamery internetowej przy użyciu spotkania w aplikacji Zoom

          Wykonaj te czynności, aby sprawdzić działanie kamery internetowej w trakcie spotkania w aplikacji Zoom.

           Kliknij strzałkę (^) obok pozycji Uruchom wideo lub Zatrzymaj wideo.

           Kliknij pozycję Ustawienia wideo.

           Jeśli kamera internetowa działa, zostanie wyświetlony podgląd obrazu z kamery. Możesz również wybrać inną kamerę internetową,

           Aktualizowanie lub zmiana sterownika kamery internetowej

           Niektóre aplikacje mogą wymagać zaktualizowanych sterowników kamery internetowej w celu wyświetlania obrazu wideo. Wykonajnastępujące czynności, aby zmienić sterownik kamery internetowej.

            Przejdź do strony Pomoc techniczna HP dla klientów - Pobieranie oprogramowania i sterowników.

            Jeśli zostanie wyświetlona strona Witamy w sekcji Oprogramowanie i sterowniki. Zidentyfikuj swój produkt, aby rozpocząć, kliknij pozycję Komputer przenośny lub Komputer stacjonarny.

            Wpisz numer seryjny lub nazwę modelu swojego komputera w polu Wprowadź numer seryjny, a następnie kliknij przycisk Zatwierdź. Na przykład wpisz Komputer stacjonarny Pavilion HPE h8-1360t, a następnie kliknij przycisk Zatwierdź.

            Jeśli zostanie wyświetlona strona internetowa Pasujące produkty, wybierz z niej numer modelu swojego urządzenia.

            Wybierz system operacyjny i wersję systemu operacyjnego zainstalowaną na komputerze.

            Uwaga:

            Jeśli na liście nie można znaleźć odpowiedniego systemu operacyjnego, oznacza to, że HP nie ma sterowników dla tego systemuoperacyjnego.

            Na liście dostępnych kategorii oprogramowania i sterowników znajdź sterownik kamery internetowej. Jeżeli aktualizacja sterownikakamery internetowej jest dostępna w witrynie HP, pobierz plik i zainstaluj oprogramowanie, postępując zgodnie z instrukcjamiwyświetlanymi na stronie internetowej.

            W systemie Windows odnajdź i otwórz program Menedżer urządzeń.

            Kliknij dwukrotnie pozycję Kamery, aby rozwinąć listę sterowników kamer internetowych.

             Jeśli w oknie Menedżer urządzeń nie ma kategorii Kamery, nie wykonuj kolejnych czynności i przejdź do dokumentu Brak kamery internetowej na liście w oknie Menedżer urządzeń.

             Kliknij prawym przyciskiem myszy kamerę internetową, a następnie wybierz polecenie Aktualizuj sterownik.

             Zaznacz opcję Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterowników.

             Zaznacz opcję Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze.

             Kliknij przycisk Dalej, aby zainstalować sterownik kamery internetowej.

             Kliknij przycisk Zamknij po zakończeniu instalacji sterownika.

             Po zaktualizowaniu urządzenia uruchom ponownie komputer, a następnie oprogramowanie.

             Jeżeli problem nadal występuje, zainstaluj najnowszą aktualizację systemu BIOS z witryny HP i pobierz wszystkie najnowszeaktualizacje systemu Windows z witryny Microsoft.

             Brak kamery internetowej na liście w oknie Menedżer urządzeń

             Brak sterowników kamery internetowej w oknie Menedżer urządzeń w obszarze Kamery. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj poniższe czynności.

              Ponownie uruchom komputer. Jeżeli problem nie ustąpi, wykonaj poniższe czynności.

              W systemie Windows odnajdź i otwórz program Menedżer urządzeń.

              Jeśli pozycja Kamera nie jest wyświetlana, wybierz pozycje.

              Jeżeli Menedżer urządzeń po skanowaniu nie rozpoznaje kamery internetowej, użyj narzędzia do przywracania systemu Microsoft,aby powrócić do momentu, w którym kamera internetowa działała poprawnie. Więcej informacji można znaleźć w dokumencie Komputery HP - Korzystanie z funkcji Przywracanie systemu Microsoft.

              Jeżeli problem nadal występuje, kamera internetowa może być odłączona wewnętrznie i komputer może wymagać naprawy w celu rozwiązaniaproblemu.

              Po aktualizacji kamera internetowa przestała działać

              Czasami kamera internetowa, która działała w preinstalowanym programie, przestaje nagle działać po zainstalowaniu aktualizacjisystemu Windows lub zalecanej aktualizacji aplikacji oprogramowania kamery internetowej. Aby rozwiązać ten problem, ponowniezainstaluj oryginalny sterownik.

               Kliknij dwukrotnie pozycję Kamery, aby rozwinąć listę sterowników kamer internetowych.

               Prawym przyciskiem myszy kliknij sterownik, wybierz polecenie Aktualizuj sterownik i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

               Uruchom ponownie komputer i uruchom oprogramowanie kamery internetowej, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

               Jeżeli problem utrzymuje się, użyj narzędzia do przywracania systemu Microsoft, aby przywrócić system do stanu z określonegomomentu w przeszłości, kiedy kamera działała prawidłowo. com/PROD/v2/render/6f9MBfw8nD3VABy2Irh4SCohvdHvi4e6P+sLuvyLOE47nXdIAqgsEdcGHsI6zArW262PuMqVxb2GCslCN3vl4ooA+g==/ish_2759946-2543596-16? entitlement=none" target="_blank">Komputery HP - Korzystanie z funkcji Przywracanie systemu Microsoft.

               Kamera internetowa nie działa po zainstalowaniu innych programów do kamer internetowych

               Zainstalowanie kilku sterowników i programów do kamer internetowych może powodować konflikty.

               Jeżeli używasz kilku programów do pracy z kamerą internetową, takich jak jeden program do komunikacji a drugi do zapisywanieplików wideo, upewnij się, że podczas korzystania z kamery internetowej uruchomiony jest tylko jeden z nich. Nie próbuj uruchamiaćobu programów jednocześnie i zamykaj oprogramowanie kamery po skończonej pracy z urządzeniem. Warto poczekać od 5 do 10 sekundpo zamknięciu jednego oprogramowania kamery, zanim uruchomisz inny program współpracujący z tym urządzeniem.

               Ponowne uruchomienie komputera może rozwiązać większość konfliktów oprogramowania. Jeżeli problem nadal występuje, odinstalujjedną z aplikacji kamery internetowej i zainstaluj ponownie oprogramowanie, z którego chcesz korzystać.

               Problemy z jakością obrazu z kamery internetowej

               Kamera internetowa działa, ale obraz jest zbyt ciemny lub film się zacina.

               Jeśli obraz jest zbyt ciemny, wykonaj następujące czynności:

                Upewnij się, że otoczenie, w którym nagrywany jest film, jest dobrze oświetlone.

                Zmień jakość obrazu, jasność, kontrast oraz inne ustawienia w oknie oprogramowania kamery internetowej.

                Aby rozwiązać problemy z zacinaniem się podczas odtwarzania, wykonaj następujące czynności:

                 Zmniejsz rozmiar obrazu wideo w oknie oprogramowania kamery internetowej.

                 Używaj szybkiego połączenia z Internetem.

                 Podczas korzystania z kamery internetowej nie używaj innych urządzeń USB wymagających szybkiego połączenia.

                 Ponowna instalacja oryginalnego oprogramowania kamery internetowej sprzedawanego z komputerem

                 Jeżeli komputer był sprzedawany ze zintegrowaną kamerą internetową, firmy Microsoft i HP zapewniają oprogramowanie, któregomożna używać z kamerą. Jeżeli program ten zostanie usunięty, możesz zainstalować go ponownie.

                 W zależności od oprogramowania kamery internetowej dostarczonego z komputerem możesz mieć możliwość pobrania tego oprogramowaniaze sklepu Microsoft Store, HP lub witryny producenta oprogramowania.

                  Sprawdź sklep Microsoft Store. Wiele aplikacji, które zostały wstępnie zainstalowane na komputerze, jest dostępnych do pobraniabezpłatnie w aplikacji Microsoft Store. Aby uruchomić aplikację, na pasku zadań wybierz ikonę wyszukiwania, wpisz Microsoft Store, a następnie wybierz pozycję Microsoft Store.

                  Przejdź do strony Pomoc techniczna HP dla klientów - Pobieranie oprogramowania i sterowników. Jeżeli zostanie wyświetlona strona Witamy w sekcji Oprogramowanie i sterowniki. Zidentyfikuj swój produkt, aby rozpocząć, wybierz typ komputera, wpisz nazwę modelu lub numer seryjny swojego komputera, a następnie kliknij Prześlij. Na liście dostępnych kategorii oprogramowania i sterowników znajdź program, którego szukasz, kliknij nazwę kategorii, anastępnie kliknij Pobierz.

                  Przejdź do witryny producenta oprogramowania.

                  Wyłączenie kamery internetowej

                  Kamerę internetową można wyłączyć za pomocą narzędzia Menedżer urządzeń, aby nie można było jej używać.

                   Odłącz wszystkie zewnętrzne urządzenia USB.

                   Kliknij dwukrotnie pozycję Kamery.

                   Prawym przyciskiem myszy kliknij nazwę kamery i wybierz polecenie Wyłącz urządzenie.

                   Kliknij przycisk Tak, aby potwierdzić.

                   Aby upewnić się, że kamera internetowa jest wyłączona, wyszukaj i otwórz aplikację Aparat. Jeżeli w aplikacji Aparat nadalwyświetlany jest obraz z kamery internetowej, możliwe, że zostało wyłączone nieprawidłowe urządzenie. Powtórz powyższe czynności,aby wyłączyć odpowiednią kamerę internetową.

                   Uwaga:

                   Aby ponownie ją włączyć, powtórz powyższe czynności, ale wybierając polecenie Włącz urządzenie.

Działanie Uwaga Ge Jb870srss

Bezpośredni link do pobrania Działanie Uwaga Ge Jb870srss

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Działanie Uwaga Ge Jb870srss