Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja obsługi produktu D Link Dir 855l

Bezpieczeństwo jest podstawowym priorytetem przy użytkowaniu produktu D Link Dir 855l, dlatego producent zapewnia wsparcie w postaci gwarancji i instrukcji obsługi. Gwarancja obejmuje usługi naprawcze, wymianę na nowy produkt lub zwrot pieniędzy w przypadku, gdy produkt nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Natomiast instrukcja obsługi zapewnia użytkownikom szczegółowe wskazówki dotyczące instalacji i użytkowania produktu, a także informacje o najczęstszych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Poprzez stosowanie się do instrukcji obsługi użytkownicy mogą mieć pewność, że ich produkt będzie działać bezpiecznie i sprawnie przez długi czas.

Ostatnia aktualizacja: Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja obsługi produktu D Link Dir 855l

Współczesne urządzenia drukujące sprawiają zdecydowanie mniej problemów niż ich poprzednie generacje, oferowane kilka lat temu. Nie ma jednak elektroniki doskonałej i nawet najwyższej klasy drukarka może odmówić posłuszeństwa. Nie oznacza to, że urządzenie od razu trzeba wysyłać do autoryzowanego serwisu. W wielu pozornie krytycznych sytuacjach pomoże reset, czyli przywrócenie sprzętu do predefiniowanych ustawień fabrycznych.

O ile nowoczesne drukarki cechują się dużą niezawodnością, to nie można jednoznacznie stwierdzić, że są pozbawione wad. W większości przypadków (choć nie jest to regułą), problemy pojawiają się w następstwie intensywnej eksploatacji – mocno obciążone urządzenie może w końcu powiedzieć “stop”. W takiej sytuacji, twardy reset może okazać się skutecznym lekarstwem na trapiące drukarkę bolączki.

W jakich sytuacjach trzeba wykonać reset drukarki?

W jakich sytuacjach pomoże resetowanie urządzenia? Większość z nich ma związek z wystąpieniem kodu błędu o nieznanym pochodzeniu. Może się zdarzyć, że wyświetlony zostanie komunikat o zaciętym papierze, mimo że w rolkach nie pozostał nawet skrawek arkusza. To samo dotyczy tuszu i tonera – bywa tak, że drukarka podaje informację o pustym kartridżu lub kasecie, mimo że zasobnik wciąż jeszcze nie musi być wymieniany. W innych sytuacjach, kartridż nie jest wykrywany wcale lub drukarka “widzi go” w niewłaściwym gnieździe. Użytkownicy drukarek mogą spotkać się też z problemem tuż po wymianie pojemnika – mimo poprawnego zainstalowania kasety lub kartridża, urządzenie nie resetuje wskazań dotyczących poziomu tonera/tuszu. W takiej sytuacji, mamy do czynienia z błędem kasowania pamięci wewnętrznej. Do wykonania procedury resetu może też skłonić komunikat o wystąpieniu błędu po przełożeniu kartridża z innej drukarki.

Zanim wykonasz reset

W niektórych z wyżej wymienionych przypadków, przed wykonaniem twardego resetu warto sięgnąć po “mniej drastyczne” metody. Przykładowo, gdy problem dotyczy poziomu atramentu, często rozwiązuje go reset pamięci wewnętrznej. Komunikat o błędzie wywołany podmianą zasobnika najczęściej zostaje skasowany po wyłączeniu funkcji ochrony kartridża. Tymczasowe problemy komunikacyjne na linii komputer-drukarka można też spróbować usunąć, odłączając urządzenie na kilka minut od gniazdka elektrycznego (jeżeli urządzenie pracuje w sieci i jest z nią połączone za pośrednictwem kabla Ethernet, należy go odłączyć).

Jeżeli to nie pomoże, pozostaje nam procedura twardego resetu. Poniżej przedstawiamy instrukcję przywracania ustawień fabrycznych w drukarkach najpopularniejszych producentów. Zaznaczamy, że poszczególne kroki mogą różnić się w przypadku niektórych modeli.

Jak zresetować drukarkę HP?

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce HP, postępuj według poniższych kroków:

 • Upewnij się, że drukarka jest włączona.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.
 • Nie puszczając poprzedniego, naciśnij i przytrzymaj przycisk ANULUJ.
 • Przytrzymaj oba przyciski przez ok. 3-4 sekundy.
 • Puść przycisk ANULUJ.
 • Po ok. 3 sekundach puść przycisk zasilania.

Jak zresetować drukarkę Epson?

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce Epson, postępuj według poniższych kroków:

 • Odłącz kabel sieciowy i wszystkie kable łączące drukarkę z komputerem, ponownie podłącz kabel sieciowy.
 • Upewnij się, że drukarka jest wyłączona.
 • Naciśnij jednocześnie przyciski TUSZ i PAPIER.
 • Gdy kontrolka przy PAPIERZE zacznie migać, zwolnij oba przyciski, a następnie natychmiast naciśnij przycisk TUSZ.
 • Przytrzymaj przycisk TUSZ przez ok. 10 sekund.
 • Po jego zwolnieniu, diody powinny wrócić do normalnego stanu.
 • Jak zresetować drukarkę Canon?

  Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce Canon, postępuj według poniższych kroków:

 • Wyłącz urządzenie.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk STOP.
 • Odczekaj 2-3 sekundy i nie puszczając poprzedniego, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.
 • Przytrzymuj oba przyciski przez ok. 2-3 sekundy.
 • Puść przycisk STOP, nadal przytrzymując przycisk zasilania.
 • Naciśnij 5-krotnie przycisk STOP.
 • Jak zresetować drukarkę Brother?

  Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce Brother, postępuj według poniższych kroków:

 • Upewnij się, że pokrywa jest zamknięta.
 • Nie puszczając przycisku, otwórz i zamknij pokrywę.
 • Puść przycisk zasilania i upewnij się, że wszystkie lampki kontrolne zgasły.
 • Naciśnij przycisk zasilania 10-krotnie.
 • Zanim wykonasz reset, czyli o czym trzeba pamiętać?

  Nie można zapominać, że po przywróceniu ustawień fabrycznych, urządzenie będzie działać jak nowe, dopiero wyjęte z pudełka. Oznacza to, że użytkownik utraci nie tylko wszelkie czekające w kolejce zadania do wykonania, ale także indywidualne ustawienia (w tym ustawienia menu, kalibracji i konfiguracji administratora), które trzeba będzie wprowadzić ponownie. W przypadku urządzeń pracujących w sieci, dojdzie też do utraty wszelkich niestandardowych ustawień sieciowych. W takim przypadku, konieczne będzie odinstalowanie i ponowne zainstalowanie urządzenia w sieci i ponowne zdefiniowanie ustawień. W skrócie, będziemy musieli wykonać dokładnie te same czynności, co w trakcie instalacji nowej drukarki.

  Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja obsługi produktu D Link Dir 855l

  Bezpośredni link do pobrania Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja obsługi produktu D Link Dir 855l

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja obsługi produktu D Link Dir 855l